55-Jubileuszowe Sympozjum Polskiego Towarzystwa Histochemii pt.: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem, bo świat histochemii zaczyna się od jednego kroku”  odbyło się w dniach 20-22 września 2023 roku w malowniczym Rzeszowie, w Zakładzie Histologii i Embriologii, Instytutu Nauk Medycznych, Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło 100 Uczestników z różnych prestiżowy Uczelni, naszego kraju, a także liczne renomowane firmy, które wniosły swoją cenną wiedzę oraz wsparcie finansowe.

Jubileusz rozpoczął się wykładem inauguracyjnym, który został wygłoszony przez znamienitego Honorowego Członka Naszego Towarzystwa, Pana Profesora dr hab. Hieronima Bartla. Z racji jubileuszu wykład dotyczył najbardziej cenionych i zasłużonych Dam polskiej histochemii. Prelekcja Pana Profesora była inspirująca i pozwoliła przybliżyć sylwetki polskich uczonych, które wniosły istotny i znaczący wkład w rozwój histochemii.

Przez trzy dni Konferencji Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w licznych sesjach naukowych, warsztatach, prezentacjach posterów oraz spotkaniach z ekspertami z różnych dziedzin histochemii. Tematyka obejmowała najnowsze osiągnięcia i odkrycia, dzięki którym Uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę i zrozumienie tej fascynującej dziedziny nauki.

W trakcie Sympozjum goście mieli również szansę uczestniczyć w prezentacjach firm, które wspierały nasze wydarzenie. Ich wkład w rozwój nauki oraz nowoczesne technologie został docenione przez Uczestników, tworząc  pole do wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych współprac.

Atmosfera Jubileuszowego Sympozjum była niezwykle uroczysta, nasycona intelektualną wymianą myśli i doświadczeń. Spotkania były nie tylko okazją do naukowego pogłębienia wiedzy, lecz także czasem celebracji osiągnięć PTHC oraz wspólnego świętowania 55-lecia istnienia naszej Towarzystwa.

W związku z jubileuszem, wieczorna uroczysta kolacja było miejscem niezapomnianych chwil, pełnych wzruszeń i refleksji, które  pozostało w pamięci Uczestników.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, Prelegentom, Firmom Wspierającym, Firmie MedicaExpert za organizację naszej Konferencji i wkład w sukces Jubileuszowego Sympozjum. Niech kolejne lata przyniosą równie owocne i inspirujące spotkania naukowe.

Pozdrawiam

Agata Wawrzyniak

Kategorie: Wiadomości